Blog

Tanıtım Kataloğu

Tanıtım Kataloğu
Artesis Çevre ve Danışmanlık tanıtıtım kataloğunu bilgisayarınıza PDF dosyası olarak indirebilirsiniz.

Kataloğu İndir

ENDÜSTRİYEL ATIKSU ARITMA NEDİR?

Çevre kirliliğini oluşturan temel unsurlar evsel ve endüstriyel artıklardır. Türkiye gibi sanayileşme sürecini devam ettiren ülkelerde ucuz üretim amacı ile ucuz yakıt kullanılmakta, üretim gereği olarak ortaya çıkan artıklar doğrudan alıcı kaynaklara verilmekte, sonuçta hava, su ve toprak kirlenmektedir.

Pazarda alıcılar ürünün fiyatı ve kalitesi ile ilgilenirken, bu ürünün üretim aşamasında çevreyi ne kadar kirlettiği ,ekolojik dengeyi ne kadar bozduğu ile ilgil...

Devamını Oku

ATIKSU ARITMA NEDİR?

Atık su Arıtma, gün geçtikçe hızlı bir şekilde kirlenmekte olan temel yaşam kaynağı suyun ıslah edilmesi işidir. Atık su arıtma  kimyasal, fiziksel ve biyolojik olarak üç yolla yapılabilmektedir.Atık suların Kimyasal olarak arıtılması  işleminde çökelme özelliğinden faydalanılır.Suda çözünmüş veya askıda bulunan katı maddelerin çökeltilmesi ve bu şekilde sudan uzaklaştırılması sağlanır.Bu uygulamada atık suya uygun pH aralığında kimyasal maddeler eklenmektedi...

Devamını Oku

ARITMA TESİSİ NEDİR?

Arıtma tesisi genel anlamda , yerleşim merkezlerinin ve sanayi tesislerinin kirlettiği suları temizleyen tesis anlamına gelmektedir. Bunun yanında birçok alanda arıtma tesislerine ihtiyaç duyulmakta ve bu anlamda çalışmalar yapılmaktadır. Eğer bir arıtma tesisi kurmak istiyorsanız işyerinizin atıkları ciddi boyutta çevreye zarar veriyor demektir ve siz doğru yoldasınız.

Fakat arıtma tesisi kurarken bazı şeylere de dikkat etmek gerekiyor. Öncelikle arıtma tesisi bi...

Devamını Oku

EVSEL ATIKSU ARITMA NEDİR ?

Evsel arıtma tesisleri yerleşim alanlarında insan ihtiyaçları sonucunda oluşan evsel nitelikli atık suların arıtılması amacı ile dizayn edilmektedir.

Evsel arıtma sistemleri, paket (çelik konstrüksiyon) veya betonarme olarak dizayn edilmektedir. Genel olarak kullanılan malzemeler ; ızgara, atık su besleme pompası, şamandıra, blower, difüzör, air-lift veya geri devir pompası, klor dozlama pompası, elektrik kumanda panosudur. Evsel arıtma amacı ile genel olarak fiziksel ve biyolojik arıtma süreçleri kullanılır.

Devamını Oku


Web Tasarım ve Uygulama | RF